Wiadomości

Zamknij
Były liczby, podsumowania i wielogodzinna dyskusja o kierunku rozwoju miasta. Podczas jednej z najważniejszych sesji w roku kutnowscy radni ocenili działania samorządu i podjęli decyzje, które zamykają kolejny etap miejskiej polityki.
Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście latem już niedługo zostanie oficjalnie otwarte. Co roku obiekt przyciąga tysiące mieszkańców szukających ochłody i aktywnego wypoczynku.
To historia ludzi, którzy od pokoleń są gotowi nieść pomoc i budować lokalną wspólnotę. Jubileusz jednej z jednostek w regionie stał się okazją do wspomnień, podsumowań i spojrzenia w przyszłość.
Ważna informacja dla mieszkańców naszego regionu. Urząd Miasta Kutno poinformował, że w tym tygodniu zawyją sygnały dźwiękowe. Jest konkretny powód.
Edukacja, praktyczne umiejętności i atrakcje dla całych rodzin – już wkrótce mieszkańcy gminy Łęczyca będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które połączy zabawę z tematami ważnymi dla każdego.
Cztery szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski, otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektów związanych z edukacją ekologiczną. Łączna kwota pozyskanego wsparcia wynosi 229 377 zł.
Wyjątkowy jubileusz obchodzili w minioną sobotę Państwo Barbara i Paweł, którzy w Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Gmina Dąbrowice nie zwalnia tempa z budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. O przebiegu prac poinformowała na swoich social mediach burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie przygotował wakacyjną propozycję dla młodych miłośników aktywnego wypoczynku. Oprócz sportowej rywalizacji na najlepszych uczestników czekają ciekawe nagrody, które zostaną wręczone na zakończenie cyklu spotkań.
"Jak pszczoły do ula", miejmy nadzieję, że tak mieszkańcy Witoni zbiorą się na niezwykłym wydarzeniu w regionie. Miłośnicy miodu, lokalnych tradycji i dobrej zabawy już mogą rezerwować czas. Już za chwilę odbędzie się jubileuszowe 15. Święto Miodu "Jak pszczoły do ula", połączone z obchodami 70-lecia powstania Koła Pszczelarzy w Powiecie Łęczyckim oraz 23. Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.
Policjanci z łęczyckiej komendy poszukują świadków wypadku z 20 czerwca 2026 roku, do którego doszło w miejscowości Górki Pęcławskie, gmina Piątek. Na drodze wojewódzkiej numer 702 kierowca samochodu osobowego, potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. 72-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.
Gołębiew Stary wzbogacił się o nową "Strefę relaksu". Dzięki temu mieszkańcy mogą w spokoju i w pobliżu swoich domostw wypocząć oraz korzystać z rekreacyjnych dogodności. To duży grant sołecki zrealizowany przez Gminę Kutno dzięki inicjatywie i projektowi Pana Sołtysa Konrada Orzelskiego.
Młodzi baseballiści MKS Stal Kutno wywalczyli srebrne medale Mistrzostw Polski U15, które w dniach 19–21 czerwca odbyły się w Kutnie. Gospodarze turnieju przez cały weekend prezentowali wysoki poziom sportowy i po serii udanych występów zameldowali się w finale krajowego czempionatu.
W sobotę (20.06.) realizowana była ogólnopolska akcja Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. W Kutnie, przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, między 12:00 a 14:00 mieszkańcy mieli okazję uczyć się czynności mających przygotować na sytuacje wymagające udzielenia pomocy do czasu przybycia służb ratunkowych.
Park nad Ochnią ponownie stał się centrum sportowych emocji w Kutnie. Dziś (20.06.) ruszył Projekt Plaża, a w ramach niego turniej siatkówki plażowej. Miasto rozwija kolejne dziedziny aktywności sportowej, a zainteresowanie tą letnią dyscypliną wyraźnie wzrasta.