Zamknij

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie odbyła się 7. Gala Boksu!

16:44, 18.11.2023 . Aktualizacja: 20:47, 18.11.2023
Skomentuj

Już po raz siódmy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie odbyła się bokserska gala. Na ringu zmierzyło się 30 pięściarzy. Kibice mieli okazję oklaskiwać 2 walki o pas oraz mecz kadr wojewódzkich pomiędzy reprezentacją województwa łódzkiego i świętokrzyskiego.

[FOTORELACJA]137[/FOTORELACJA]

Kutno ma długie tradycje bokserskie, dlatego właśnie w mieście róż odbył się turniej z okazji 100-lecia OZB w Łodzi. W ringu spotkało się trzydziestu bokserów, których gorąco dopingowali miłośnicy boksu z całego województwa.

O przygotowaniach do tego wydarzenia opowiedział Kierownik Działu Sportu i Rekreacji w Kutnie, Paweł Szczepanik: 

Widziałem, jak się przygotowują nasi zawodnicy i są bardzo dumni z tego, że mogą uczestniczyć w tym turnieju. My, jako organizatorzy, zbieramy doświadczenia - zaczynaliśmy od dwudziestu-paru walk, teraz dochodzimy do poziomu sportowego. Dobrym widowiskiem była 4.gala, która była międzynarodowa. Doszliśmy do momentu, w którym walczą zawodnicy na bardzo dobrym poziomie sportowym, jest to dla nich okazja do sprawdzenia się. Cieszymy się, że tak jest odbierany ten turniej. Kosztuje to trochę wysiłku i sportowo i po stronie administracyjnej i należy podziękować wszystkim, którym chce się działać, przyjeżdżać, że pojawiają się z takim nastawieniem. 

 Podkreślał również, że ważna jest walka ze stereotypami w związku ze sportem, jakim jest boks:

Warto podkreślić, że nie jest to "okładanie się pięściami" - to jest boks olimpijski, gdzie już należy technicznie powalczyć. Mam nadzieję, że wróci pomysł międzynarodowego meczu, to będzie kierunek kadry wojewódzkiej, pojawią się walki pokazowe. 

Podczas turnieju odbywały się również walki o nagrody Prezydenta Miasta Kutno oraz Starosty Powiatu Kutnowskiego. Jak podkreślał włodarz miasta, wydarzenia takie, jak to, są bardzo istotnym elementem rozwoju sportowego miasta, bo boks ma w Kutnie długą historię i powoli wraca na języki:

Przede wszystkim zaangażowanie, zainteresowanie boksem jest inne, niż 30-40 lat temu, kiedy Kutno walczyło w drugiej lidze, teraz zostały turnieje, ale chcemy, żeby ta tradycja trwała w naszym mieście, dlatego to robimy.  Boks wyrabia ducha, siłę, odporność - to wszystko jest bardzo ważne i chcemy to pielęgnować.

 - komentował Zbigniew Burzyński. 

Zapytaliśmy o nastawienie do turnieju również Daniela Kowalika, który podkreślał, że kibicuje zawodnikom z regionu:

Tradycyjnie, będę kibicował zawodnikom z terenu Kutna i z terenu powiatu kutnowskiego. Jest 15 walk, ale co ważne, drugi raz w historii tej gali pojawiła się walka o pas starosty kutnowskiego. Myślimy, że to będzie już tradycja, jeśli chodzi o galę bokserską.

Koordynatorem tej, jak i poprzednich odsłon gal bokserskich w Kutnie był Adam Grzelak, który uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego rozwoju tej inicjatywy: 

Cały czas mamy okres przygotowań w klubie, wystartowało dużo młodych chłopaków. Jeśli chodzi o organizację, to wcześniej byliśmy organizatorami sami, teraz mamy pomoc z zewnątrz, to na pewno bardzo ułatwia sprawne przygotowanie. 

 W turnieju brali udział również zawodnicy z innych klubów, niż te z regionu. Kilka słów o istocie 7.Gali Boksu w Kutnie powiedział trener klubu Skalnik Wiśniówka, Janusz Domagała: 

Do tego turnieju przygotowywaliśmy się szczególnie, bo wiedzieliśmy, że to również  100-lecie Okręgowego Łódzkiego Związku Bokserskiego. Bardzo zależało nam na tym, żeby to były walki piękne ze strony naszej i przeciwników. 

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem i są plany na organizację kolejnych edycji. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%