Zamknij

Komitet Obywatelski.pl obawia się o finanse i oświatę Powiatu Kutnowskiego - konferencja prasowa

10:20, 20.11.2023 Weronika Bartczak Aktualizacja: 14:11, 20.11.2023
Skomentuj

Komitet Obywatelski.pl zorganizował w poniedziałek (20.11.) konferencję prasową. Podczas spotkania poruszono m. in. kwestię wniosku o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego.

Tematykę konferencji przedstawił radny Rady Powiatu Kutnowskiego, Zbigniew Filipiak:

Bardzo niepokoi nas sytuacja w oświacie powiatowej, nagłe odejście i powrót Pana dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie, sytuacja w MDKu po ostatniej kontroli, ale również proszę Państwa stan finansów powiatowych. Mamy historyczny deficyt, którego jeszcze nigdy nie było w przypadku tego powiatu. Oczywiście dzisiaj w związku z tym, że mamy dużo inwestycji, wskaźniki mamy bardzo dobre i ten budżet jeszcze się spina. Natomiast obawiamy się tego co będzie w przyszłości, jeżeli tych inwestycji nie będzie, środków zewnętrznych nie będzie, a powiat będzie musiał funkcjonować. I trzecią kwestią jest kwestia odwołania Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Pana Marciniaka.

Pierwszym z podjętych tematów była przebudowa ulicy Lipowej.

W ostatniej uchwale Rady Powiatu Kutnowskiego w projekcie konkretnie z 7 listopada w sprawie wprowadzenia zmian, ani w uzasadnieniu do projektu, ubolewamy nad tym, nie było słowa o utworzeniu zadania inwestycyjnego pn. 'Przebudowa ulicy Lipowej'. W ustnym uzasadnieniu Pani skarbnik też się nie pojawiło to zadanie inwestycyjne. Dopiero po pytaniu radnego Krzysztofa Debicha, dlaczego kwotę 3,3 miliona złotych zarząd przeznaczył na rezerwę inwestycyjną, padł komentarz, że wstępnie być może to są plany właśnie na przebudowę ul. Lipowej. 

- mówił Piotr Łaszewski, wiceprezes Stowarzyszenia Komitet Obywatelski.pl.

Podczas spotkania podjęto także kwestię wniosku o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego.

Jak mówił Piotr Łaszewski, zgodnie z tradycją Rady Powiatu Kutnowskiego jeden  z wiceprzewodniczących był reprezentowany przez opozycję.

Naszym zdaniem w Radzie Powiatu nie ma aktualnie wiceprzewodniczącego z grona opozycji. Nie jest nim radny Zdzisław Góreczny wybrany z list PiSu, nie jest nim na pewno też radny Tomasz Marciniak, głosujący tak samo jak Prawo i Sprawiedliwość, nie wnoszący żadnych uwag krytycznych do pracy Zarządu Powiatu. Pan radny w sumie nie kryje się z bliskimi, zażyłymi relacjami z innymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Miarą oceny kto jest radnym koalicji, a opozycji jest ilość zdjęć na facebookowym profilu Powiatu Kutnowskiego i nie powinno być tutaj żadnych w tym momencie wątpliwości.

Wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego, jak przekazano podczas konferencji został już złożony.

Wiceprezes Stowarzyszenia Komitet Obywatelski.pl, mówił także o obawach co do zmian na stanowiskach dyrektorskich w placówek oświatowych powiatu w trakcie obecnej kadencji. Poruszono również temat kontroli przeprowadzonej w Młodzieżowym Domu Kultury, Piotr Łaszewski mówił m. in. o pracy jednego z radnych, który został zatrudniony w placówce. 

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%