Cztery szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski, otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektów związanych z edukacją ekologiczną. Łączna kwota pozyskanego wsparcia wynosi 229 377 zł.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2213"}
Umowy zostały podpisane 22 czerwca 2026 roku w Urzędzie Miasta Kutno. Podpisali je, Anna Konwerska Wicestarosta Kutnowski oraz Piotr Kopek Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, oraz dyrektorzy szkół, które uzyskały dofinansowanie:
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej „Nasze Ekologiczne Pracownie” – edycja 2026. Program wspiera tworzenie nowoczesnych przestrzeni dydaktycznych, które umożliwiają prowadzenie zajęć z zakresu ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Wsparcie finansowe otrzymały następujące projekty:
Łączna wartość przyznanego dofinansowania dla czterech szkół Powiatu Kutnowskiego wynosi 229 377 zł, a łączny wkład własny placówek to 16 314 zł.
Dzięki pozyskanym środkom w szkołach powstaną nowoczesne ekopracownie oraz punkty dydaktyczne wyposażone w specjalistyczne pomoce naukowe i sprzęt edukacyjny. Inwestycje pozwolą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, prowadzić doświadczenia oraz uczestniczyć w zajęciach promujących postawy proekologiczne.
- Pozyskane środki to inwestycja nie tylko w nowoczesną bazę dydaktyczną naszych szkół, ale przede wszystkim w rozwój i edukację młodzieży. Nowe ekopracownie stworzą uczniom doskonałe warunki do zdobywania wiedzy o środowisku, prowadzenia doświadczeń oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Szczególne gratulacje kieruję do dyrektorów szkół, których zaangażowanie, pomysłowość i ciężka praca przy przygotowaniu wniosków zaowocowały pozyskaniem tak znaczącego dofinansowania. To sukces całej społeczności szkolnej i kolejny dowód na to, że nasze placówki skutecznie sięgają po zewnętrzne środki na rozwój edukacji
- mówiła Anna Konwerska Wicestarosta Kutnowski.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz