Zamknij

Urząd Gminy Krzyżanów zostanie zmodernizowany; są też środki na kościoły na terenie gminy

15:00, 10.02.2024 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 14:53, 13.02.2024
Skomentuj

Gmina Krzyżanów w tym roku wykorzysta dofinansowania przyznane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Wójt Tomasz Jakubowski zapowiedział prace w zabytkowym kościele w Łękach Kościelnych a także w budynku zabytkowej plebanii w Kaszewach Kościelnych.

Mamy taki prezent dla naszych parafii, mieszczących się na terenie Gminy Krzyżanów. Dla parafii w Łękach Kościelnych pozyskaliśmy ponad 400 tys. złotych dotacji na renowację ołtarza w zabytkowym kościele pw. św. Marii Magdaleny. Mamy też prezent dla parafii w Kaszewach Kościelnych. Tam, jako gmina, postaraliśmy się o dotację na renowację plebanii. Plebania jest objęta statusem zabytku i można było pozyskać na nią środki finansowe.

Ponadto, samorząd otrzymał też środki na remont własnej siedziby - Urzędu Gminy w Krzyżanowie.

Pomyśleliśmy też o sobie. Urząd Gminy mieści się w takim budynku, może nie starym, ale nieco starszym budynku po szkole. Wcześniej był tam dom rodzinny państwa Krzyżanowskich. Ten budynek już nadaje się do remontu, mamy tu zaplanowaną kwotę 600 tysięcy złotych na remont tego budynku. I tutaj też, 420 tysięcy złotych pozyskaliśmy z funduszy zewnętrznych.

W drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Gmina Krzyżanów pozyskała łącznie trzy dotacje, każda o kwocie 421 400 zł.
 

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%