Zamknij

Tężnia nad zalewami, a nie w miejskim parku - łęczycki ratusz zmienił plany

15:00, 11.02.2024 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 08:40, 12.02.2024
Skomentuj Urząd Miejski w Łęczycy Urząd Miejski w Łęczycy

Na przestrzeni ostatnich lat w obrębie łęczyckich zalewów realizowane były inwestycje, które miały zwiększyć atrakcyjność tego miejsca.

Wykonane prace na antenie Radia Q podsumowywał burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza.

To miejsce, w którym realizowaliśmy projekt, nazywający się lokalnie "Projekt Zalewy", spowodował, że już praktycznie cały obiekt został w pełni zagospodarowany. Powstał pasaż pieszy z miejscami piknikowymi, powstała plaża, boisko do piłki siatkowej plażowej, przystań kajakowo-rowerowa, powstało molo, na którym można odbywać romantyczne spotkania.

Burmistrz zapowiedział też kolejne prace na terenie zalewów. W tym miejscu ulokowana zostanie tężnia solankowa. Pierwotnie, plan dotyczył rozbudowania istniejącej tężni mieszczącej się w Parku Miejskim. Decyzja o zmianie lokalizacji została podjęta po konsultacjach społecznych.

Dopełnieniem tego miejsca będzie umieszczenie tam tężni solankowej. Planowaliśmy ją umieścić, jako drugi moduł, w Parku Miejskim w Łęczycy. Po konsultacjach i po wielu rozmowach z mieszkańcami Łęczycy, postanowiliśmy nową lokalizację umieścić właśnie nad łęczyckimi zalewami, w okolicy plaży.

Działaniem kończącym zagospodarowanie terenu zalewów będzie utworzenie zielonej strefy relaksu. W południowej części zalewów pojawią się nowe nasadzenia roślin, które mają sprzyjać odpoczynkowi nad zalewami.
 

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%