Zamknij

Kutnowscy judocy z ogromnym sukcesem po Ogólnopolskim Turnieju; zdobyli aż 6 złotych medali

14:56, 09.04.2024 Weronika Bartczak Aktualizacja: 15:00, 09.04.2024
Skomentuj UKS "Ippon" MDK Kutno UKS "Ippon" MDK Kutno

6 kwietnia odbył się XI Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Rychwale. W zawodach udział wzięli zawodnicy UKS "Ippon" Kutno.

Z czternastoosobowej reprezentacji z Kutna każdy z zawodników uplasował się na podium.

W kategorii wiekowej U-11 złoto zdobyli: Aleksandra Sala oraz Franciszek Korput wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem.

W swoim debiucie zdobyła pierwsze miejsce Wiktoria Milas.

Na drugim miejscu stanęła Wiktoria Chodor.

Również w debiucie - Hubert Wołkowicz zebrał doświadczenie zajmując trzecie miejsce.

W kategorii wiekowej U-9, najmłodsi adepci wystartowali w swoich pierwszych zawodach.

Bezkonkurencyjni okazali się: Konstanty Osiecki, Igor Gronowski oraz Kacper Jankowski

Drugie miejsce zdobyli: Filip Jakubowski, Jan Zieliński.

Na trzecim miejscu stanęli: Jakub Kaźmierczak, Franciszek Andrzejewski, Tymoteusz Kopacz, Witold Kaźmierczak.

Łącznie zawodnicy zdobyli: 6 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych. Dzięki czemu klub UKS "Ippon" MDK Kutno zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej na turnieju.

W turnieju udział wzięło ponad 200 zawodników z ponad 15 klubów z całej Polski.