Zamknij

Zamieszanie ws. programu "Rodzina 500+". Urząd alarmuje Polaków

16:15, 29.11.2023 Źródło: ZUS
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

- W internecie krąży fałszywa informacja o wyrównaniu świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r. na udostępniony w sieci wniosek - alarmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że zgłaszają się  klienci, którzy chcą w tej sprawie złożyć udostępniany w mediach społecznościowych wniosek (druk WYR.8P).

- Taki wniosek nie jest drukiem przygotowanym przez ZUS i nie należy go składać, bo takie wyrównanie nie przysługuje - dodaje urząd.

800+ od Nowego Roku

Zgodnie z przepisami wysokość świadczenia wychowawczego do końca 2023 r. to 500 zł. Przysługuje ono na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Świadczenie 500+ zmieni się w 800+ od 1 stycznia 2024 r. 

- Nastąpi to automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku. Po nowym roku osoby uprawnione otrzymają wypłaty w nowej wysokości i zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - wskazuje ZUS. 

Prawo do świadczenia jest ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca, będzie można składać od lutego - wyłącznie elektronicznie - za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej. 

(Źródło: ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%