Zamknij

Te pieniądze ci się należą! Złożyłeś wniosek? "Termin mija"

11:48, 30.11.2023 Źródło: ZUS
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Jeszcze tylko dziś, 30 listopada, można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wnioski o wyprawkę szkolną. Świadczenie w ramach programu "Dobry Start” wynosi 300 zł. 

Program "Dobry Start" został wprowadzony w 2018 roku. Ma on pomóc rodzicom w skompletowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci.  Świadczenie 300+, przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. 

W ramach programu rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Ostatni moment na złożenie wniosku

O 300 zł wnioskować mogą rodzice dzieci od 7. do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Nabór wniosków ruszył 1 lipca i upływa dziś, 30 listopada. 

- Obsługa programu przebiega sprawnie. Od początku lipca wpłynęło 3,1 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 4,4 mln dzieci – powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. 

Wnioski można składać jedynie drogą elektroniczną. 

Można to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS. 

Na PUE ZUS dostępny jest kreator wniosków o świadczenie, który poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Narzędzie to pozwoli na uniknięcie błędów przy ubieganiu się o wyprawkę. 

(Źródło: ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%