Zamknij

Gmina Krośniewice chce zrealizować dodatkowy transport; autobusy miałyby dojeżdżać do każdego sołectwa

16:43, 17.11.2023 Weronika Bartczak
Skomentuj poglądowe/UG w Krośniewicach poglądowe/UG w Krośniewicach

Gmina Krośniewice ma w planach wprowadzenie komunikacji na terenie całego samorządu. Utworzenie transportu byłoby odpowiedzią na pytania i potrzeby mieszkańców. 

Jak wyjaśnia Katarzyna Erdman, burmistrz Krośniewic w zamierzeniach jest zrealizowanie dojazdu autobusu do każdego sołectwa.

Trafiają do nas pisma ze strony mieszkańców kwestii utworzenia transportu mieszkańców do miasta. Idąc za ciosem chciałabym zrealizować ten pomysł, przez to żeby do każdego sołectwa dojeżdżał autobus. Oczywiście mam tutaj na myśli firmę zewnętrzną, a nie nasze gminne autobusy.

W temacie utworzenia transportu w planach jest także spotkanie z sołtysami. Jedno ze spotkań zostało już zorganizowane, teraz przedstawiciele mieszkańców przedstawią ich potrzeby.

W najbliższym czasie spotkamy się z sołtysami, omówimy to zagadnienie i myślę, że tutaj też duża rola mieszkańców w danych sołectwach, aby podpowiedzieli o których godzinach fajnie by było, aby taki autobus dojeżdżał i odjeżdżał. To na pewno pomoże nam w dużej mierze przy konstrukcji takiej trasy, aby móc przekazać to chętnemu przewoźnikowi, który chce nam w tym temacie pomóc. 

Spotkanie odbędzie się już w przyszłym tygodniu. 

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%