Zamknij

Znamy laureatów 19. 'Stacji Kutno'! Za nami koncert konkursowy 19. konkursu na interpretację 'Piosenki Mistrza Jeremiego”

20:32, 18.11.2023 Weronika Bartczak Aktualizacja: 20:52, 19.11.2023
Skomentuj

W Kutnie po raz kolejny organizowana jest 'Stacja Kutno'. Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory odbywa się po raz 19.

[FOTORELACJA]139[/FOTORELACJA]

W sobotę (18.11.) w Kutnowskim Domu Kultury odbył się 19. Konkurs na interpretację 'Piosenki Mistrza Jeremiego”.

Do koncertu konkursowego zakwalifikowanych zostało 11 uczestników.

Jak przyznawał organizator 19. Stacji Kutno, Krzysztof Ryzlak, obrady jury były dość burzliwe:

Koncert konkursowy już po raz 19., więc to najważniejsza rzecz bo wokół tego powstał cały festiwal. Cieszymy się, dużo emocji, bardzo ciekawe prezentacje. Myślę, że ciężar na jury spoczywał przede wszystkim dlatego, że trzeba było to zrobić dość szybko. Jury nie miało dużo czasu, dyskusje były takie dosyć ostre. "Tak, tak, ta osoba.  A dlaczego ta, a może ta? Nie, nie, ale o tej nie mówiliśmy wcześniej. Nie, no to wróćmy do tej". Nie było więc jednoznacznego zwycięzcy, były 4 podmioty wykonawcze, o których najwięcej mówiono. Te zostały nagrodzone, ale nagrodzonych i wyróżnionych zostało też więcej osób.

W tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zajęła Urszula Zubek z Warszawy, drugie miejsce  FOTOPLASTYKON  z Warszawy, trzecie miejsce Aleksandra Tocka z Katowic.

Nagrodę przyznała także publiczność, trafiła ona do FOTOPLASTYKON.

Tego dnia na scenie wystąpili również zwycięzcy 18. Konkursu na interpretację: Robert Puczka i Jan Gostumski.

Przyznawali, że powrót do Kutna to dla nich bardzo miły moment:

Zawsze miło się wraca. Jesteśmy tutaj drugi raz i atmosfera jest dalej ta sama, jest tak samo świetnie. Relacje są te same, utrzymywanie jakby tego wszystkiego, no dla nas bajka świetna atmosfera.

Dopytaliśmy także o wrażenia po drugim występie przed kutnowską publicznością:

Bardzo dobrze, myślę że mogę powiedzieć i za mnie i za kolegę, bardzo lubimy publiczność wywodzącą się z Kutna. Lubimy w Kutnie śpiewać i Kutno nam się bardzo podoba. Jest to świetny festiwal, zachęcamy i polecamy.

Przed nami jeszcze  Koncert Galowy 19. Stacji Kutno, który odbędzie się w niedzielę (19.11.) w Kutnowskim Domu Kultury o 18:00.

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%