Zamknij

12. konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego - znamy wyniki

10:18, 19.11.2023 Weronika Bartczak Aktualizacja: 20:56, 19.11.2023
Skomentuj

W ramach 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory po raz 12. odbył się konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego. Wyniki konkursu plastycznego poznaliśmy podczas trzeciego dnia 19. 'Stacji Kutno'.

[FOTORELACJA]140[/FOTORELACJA]

Pomysł na organizację konkursu zrodził się po kilku latach od konkursu wokalnego, jak przyznaje Agnieszka Dąbrowska-Walczak, koordynator konkursu:

Okazuje się, że przy każdej edycji, takie są informacje od autorów czyli od uczestników, że Przybora jest bardzo inspirujący i jakby ilość zgłaszanych prac z roku na rok jest większa, a nie słabnie. Autorzy w bardzo ciekawy sposób ilustrują piosenki. Tych piosenek jest oczywiście ogromna ilość, więc ilustracje są też tematycznie bardzo zróżnicowane. Autorzy zgłaszają pojedyncze prace, ale też bardzo często cykle.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 133 prace przez 79 autorów.

Nagrodziliśmy 11 osób, zawsze jury ma taką swobodę dysponowanie podziałem miejsc i nagród, więc dwie drugie nagrody równorzędne zostały przyznane w tym roku, kilka wyróżnień. Oczywiście jury przyznaje też nagrody honorowe, nie są to nagrody pieniężne, ale jest to wyraz docenienia i te prace znajdują się na wystawie. Na wystawę trafiły także prace wybrane przez jury ze ścisłej czołówki.

Rozmawialiśmy z jedną z laureatek konkursu, Agatą Pyrzyńską, która zajęła 2. miejsce. Zapytaliśmy ją o to, co zachęciło ją do udziału w konkursie.

Przede wszystkim od zawsze interesuje się grafiką  i tak wyszukuje sobie konkursy od czasu do czasu. Ten mnie zdecydowanie zaintrygował, ponieważ nie dość że wręcz zmuszał do przeczytania jak największej ilości piosenek to jeszcze dawał bardzo sporo do interpretacji.  Bardzo chętnie wystartowałam i myślę, że większość startowała z podobnym nastawieniem. To mój pierwszy raz w Kutnie, jestem z Gdańska i pierwszy raz biorę też udział w tym konkursie. 

Prace laureatów można zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która towarzyszy 19. 'Stacji Kutno'.

Wystawa będzie czynna do końca roku.

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%