Zamknij

Dzisiaj Dzień Pracownika Socjalnego - dyrektor MOPS Kutno składa życzenia

12:54, 21.11.2023 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 15:42, 21.11.2023
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego - święto, które ma na celu uznanie pracy wszystkich pracowników służb społecznych. Z tej okazji, na antenie Radia Q gościł dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie, Grzegorz Chojnacki, który złożył życzenia pracownikom tego sektora:

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który jest świętem wszystkich osób pracujących na rzecz potrzebujących pomocy, składam Państwu serdeczne życzenia oraz podziękowania; dziękuję za troskę i serce, jakie wkładacie w niesienie pomocy innym. Za zrozumienie drugiego człowieka oraz życzliwość i wrażliwość. Życzę, by nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości. Niech każdy dzień przynosi poczucie spełnienia oraz satysfakcję osobistą i zawodową.

Jak dodawał dyrektor, życzenia skierowane są nie tylko do pracowników socjalnych, ale też do pracowników wszystkich jednostek podlegających pod kutnowski MOPS, ale też do pracowników jednostek powiatowych i gminnych w całym naszym regionie.

Ta praca jest specyficzna i trudna, przeciętnemu obywatelowi kojarzy się pewnie tylko z dwoma zakresami - z pomocą materialną i z pracą socjalną, a to nie tylko to. Tak naprawdę, te życzenia skierowane są nie tylko do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i podległych mu instytucji, a są to Noclegownia, Ogrzewalnia, Kompleks Terapeutyczno-Integracyjny z mieszkaniami chronionymi, świetlicą "Rodzinka" i z asystentami rodziny, Centrum Seniora z dziennym domem pomocy społecznej, Mieszkania Wspomagane na Majdanach, to jest to wszystko co Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie prowadzi. Przecież Dzień Pracownika Socjalnego to także dzień osób pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, to również dzień pracowników domów opieki społecznej, których jest kilka w naszym powiecie. To również dzień pracowników GOPS-ów, czyli Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w naszym powiecie; wszystkim Państwu, pracującym w tych instytucjach, składam serdeczne życzenia.

Dzień Pracownika Socjalnego jest obchodzony w Polsce od 1990 roku.
 

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%