Zamknij

25% rabatu w kinie KDK dla posiadaczy Kutnowskiej Karty Mieszkańca - konferencja prasowa władz miasta

16:03, 30.11.2023 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 10:03, 01.12.2023
Skomentuj

Władze Kutna zorganizowały kolejną konferencję prasową promującą Kutnowską Kartę Mieszkańca. Tym razem, na lokalizację konferencji wybrano Kutnowski Dom Kultury.

Tematem były zniżki, oferowane w tej instytucji - posiadacze karty będą mogli kupować bilety do kina KDK z 25% rabatem.

Od 6 grudnia będzie można korzystać z 25% zniżki na bilety do kina KDK. Wystarczy tylko okazać kartę mieszkańca. Zniżka będzie obowiązywać zarówno na bilety normalne, jak i ulgowe. Na razie, będzie można korzystać z tej zniżki tylko przy zakupie w kasie, myślę, że z czasem uruchomimy też sprzedaż internetową. To też nie jest jakiś duży problem, bo jeśli ktoś będzie chciał być pewny, że ten bilet będzie mógł zakupić i dostanie te miejsca, które sobie wymarzył, to będzie możliwość telefonicznej rezerwacji biletów, zarówno w kasie, jak i w sekretariacie KDK.

-mówił dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, Radosław Rojewski. 

Jak przypominał przewodniczący Rady Miasta Kutno, Mariusz Sikora, karta będzie miała formę fizyczną oraz elektroniczną.

Kochani mieszkańcy Kutna, tydzień temu gościliśmy w Aquaparku, dzisiaj jest to Dom Kultury. 6 grudnia to dzień prezentów, dzień magiczny, a my, jako samorząd, także przygotowaliśmy dla Was wiele prezentów. Bardzo się cieszę, że do tego "worka prezentów", jakim jest karta mieszkańca, dołącza Kutnowski Dom Kultury. Chciałbym bardzo zachęcić do korzystania z karty mieszkańca. Mamy dwie możliwości - pierwsza to możliwość złożenia wniosku o kartę plastikową. Druga forma jest dużo wygodniejsza, dużo nowocześniejsza, mobilniejsza, lepsza, ta do której namawiam, to jest ściągnięcie aplikacji na smartfon.

Głos na konferencji zabierał także zastępca prezydenta Kutna, Zbigniew Wdowiak. Podkreślał, że Kutnowska Karta Mieszkańca ma być formą gratyfikacji podatników, którzy de facto utrzymują funkcjonowanie miejskich instytucji.

Po co w ogóle jest karta mieszkańca? - takie pytanie wielu mieszkańców zadaje, a odpowiedź jest prosta: to mieszkańcy miasta, podatnicy, utrzymują instytucje takie jak dom kultury czy Aquapark. Przede wszystkim z podatków, które są co roku odprowadzane przez mieszkańców, finansujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia. Karta mieszkańca jest po to, aby mieszkańcy Kutna wyraźnie mogli odczuć to, iż w odróżnieniu od innych mieszkańców ziemi kutnowskiej czy kraju, mają konkretne ulgi ze względu na korzystanie z naszych obiektów.

Przypominamy, rejestracja mieszkańców do programu ruszy 6 grudnia - pierwsze karty, zarówno elektroniczne jak i w formie plastikowej, będą wydawane najprawdopodobniej w połowie grudnia. 

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%