Zamknij

Wojskowe kolumny na drogach całego kraju - zaplanowano ćwiczenia żołnierzy

16:44, 09.02.2024 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 17:34, 09.02.2024
Skomentuj Artur Wiśniewski - Dzień Dobry Toruń Artur Wiśniewski - Dzień Dobry Toruń

W poniedziałek, 12 lutego, rozpoczną się ogólnokrajowe ćwiczenia żołnierzy pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, to cykliczne ćwiczenia wojskowe, które odbędą się zgodnie z przyjętym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Manewry szkoleniowe będą trwały do końca maja i obejmą swoim zasięgiem praktycznie wszystkie województwa Polski. Pojazdów wojskowych należy spodziewać się na autostradach, drogach ekspresowych oraz na drogach krajowych.

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami, Urząd Wojewody zwrócił się z dwoma apelami do mieszkańców regionu:

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Zwracamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Łódzki Urząd Wojewódzki podkreśla, że publikowanie w internecie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, sprzęt, instalacje czy inne urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu obronności i bezpieczeństwa kraju.

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%