Zamknij

Julia Kopczyńska wicemistrzynią świata w kickboxingu - do finału dotarła bez potknięcia!

11:54, 03.09.2024 Kinga Sikora Aktualizacja: 15:15, 03.09.2024
Skomentuj

W dniach 24.08-31.08.2024r. w Budapeszcie  odbyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu.
W mistrzostwach udział wzięła zawodniczka Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie oraz Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno Julia Kopczyńska.

Zawodniczka wystartowała w formule walki light contact, w kategorii wagowej +65 kg.
W drodze do finału i wywalczenia tytułu wicemistrzyni świata pokonała zawodniczki z: Irlandii, Bułgarii oraz Węgier. Pojedynki wygrywała jednogłośnie decyzją wszystkich sędziów. Walkę finałową z zawodniczką  ze Słowacji Julia przegrała minimalnie, stosunkiem głosów 2:1.

Julia zaprezentowała się w całych mistrzostwach wspaniale pod każdym aspektem. Pokazała wspaniałą technikę, taktykę, silną psychikę, odwagę, determinację i wolę zwycięstwa. Jako debiutantka idealnie zniosła presję psychiczną udziału w zawodach tak wysokich rangą. Zapracowała na ten sukces ciężką i systematyczną pracą w ciągu całego minionego sezonu, w którym to zdobyła Mistrzostwo Polski w light contact. Okres wakacyjny to również codzienne, wzmożone treningi,
a także 2 obozy ( kadry narodowej oraz klubowy.)

- komentował trener, Aleksander Grabowski.

Jak dodaje, to wyjątkowy sukces i powód do dumy dla całego regionu:

Skala pracy jaką wykonała Julia jest niebotyczna zasługująca na najwyższe uznanie nas wszystkich. Jest wzorem do naśladowania dla wszystkich naszych zawodników. To najwyższy wynik w długoletniej historii naszego  Klubu, również najlepszy  w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w naszym mieście Kutno

Wyjazd na takie mistrzostwa to niewątpliwie duże przedsięwzięcie nie tylko sportowe, ale także logistyczne i finansowe:

Pragniemy bardzo podziękować Prezydentowi Miasto Kutno Mariuszowi Sikorze oraz Radzie Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie i pani dyrektor Barbarze Łąckiej za wsparcie finansowe umożliwiające naszej Julce udział w tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Świata

- dodał trener Mariusz Konwerski.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata wywalczyła 92 medale, w tym: 17 złotych, 20 srebrnych oraz 55 brązowych. Do rywalizacji przystąpiło 3012 zawodników z 65 krajów. Drużynowo Polska uplasowała się na 4 miejscu.

źródło: Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno