Zamknij

Zawodnicy MKLA Łęczyca z sukcesami na arenie międzynarodowej

12:05, 19.07.2024 MKLA Łęczyca/Weronika Bartczak
Skomentuj MKLA Łęczyca MKLA Łęczyca

Sezon lekkoatletyczny trwa w najlepsze. Po okresie startów w mityngach rozpoczęła się główna część sezonu letniego.

Rozpoczynają się mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz imprezy międzynarodowe, w których udział biorą zawodnicy klubu MKLA Łęczyca.

Mikołaj Szczęsny wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 23 rozgrywanych w Lublinie w dniach 13 i 14 lipca z wynikiem 211 cm.

Mikołaj obecnie jest najmłodszy rocznikiem w kategorii młodzieżowca (U23), przed nim jeszcze dwa lata startów w tej kategorii. Ponadto dzięki wynikom uzyskiwanym w trakcie sezonu letniego oraz zdobytemu medalowi został on powołany na lekkoatletyczny mecz międzynarodowy U23 Polska-Czechy-Węgry-Ukraina, który zostanie rozegrany 20 lipca w Krakowie.

Z kolei Hubert Woźniak zadebiutował w reprezentacji Polski na lekkoatletycznym meczu międzynarodowym U20 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Chorwacja, który rozegrany został 22 czerwca w Brnie w Czechach.

Hubert wystartował w biegu na 110 m przez płotki, uzyskując wynik 14.08 s, a także w sztafecie 4×100 m. Jego starty pozwoliły zdobyć punkty dla reprezentacji Polski, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Hubert stanie przed kolejnym wyzwaniem w ostatni weekend lipca, podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski Juniorów (Radom, 26-28 lipca), gdzie będzie walczył o medal na dystansie 110 m przez płotki.