Polecamy

Zamknij
To historia ludzi, którzy od pokoleń są gotowi nieść pomoc i budować lokalną wspólnotę. Jubileusz jednej z jednostek w regionie stał się okazją do wspomnień, podsumowań i spojrzenia w przyszłość.
Ważna informacja dla mieszkańców naszego regionu. Urząd Miasta Kutno poinformował, że w tym tygodniu zawyją sygnały dźwiękowe. Jest konkretny powód.
Cztery szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski, otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektów związanych z edukacją ekologiczną. Łączna kwota pozyskanego wsparcia wynosi 229 377 zł.
Wyjątkowy jubileusz obchodzili w minioną sobotę Państwo Barbara i Paweł, którzy w Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Gmina Dąbrowice nie zwalnia tempa z budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. O przebiegu prac poinformowała na swoich social mediach burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie przygotował wakacyjną propozycję dla młodych miłośników aktywnego wypoczynku. Oprócz sportowej rywalizacji na najlepszych uczestników czekają ciekawe nagrody, które zostaną wręczone na zakończenie cyklu spotkań.
"Jak pszczoły do ula", miejmy nadzieję, że tak mieszkańcy Witoni zbiorą się na niezwykłym wydarzeniu w regionie. Miłośnicy miodu, lokalnych tradycji i dobrej zabawy już mogą rezerwować czas. Już za chwilę odbędzie się jubileuszowe 15. Święto Miodu "Jak pszczoły do ula", połączone z obchodami 70-lecia powstania Koła Pszczelarzy w Powiecie Łęczyckim oraz 23. Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.
Gołębiew Stary wzbogacił się o nową "Strefę relaksu". Dzięki temu mieszkańcy mogą w spokoju i w pobliżu swoich domostw wypocząć oraz korzystać z rekreacyjnych dogodności. To duży grant sołecki zrealizowany przez Gminę Kutno dzięki inicjatywie i projektowi Pana Sołtysa Konrada Orzelskiego.
Młodzi baseballiści MKS Stal Kutno wywalczyli srebrne medale Mistrzostw Polski U15, które w dniach 19–21 czerwca odbyły się w Kutnie. Gospodarze turnieju przez cały weekend prezentowali wysoki poziom sportowy i po serii udanych występów zameldowali się w finale krajowego czempionatu.
W sobotę (20.06.) realizowana była ogólnopolska akcja Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. W Kutnie, przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, między 12:00 a 14:00 mieszkańcy mieli okazję uczyć się czynności mających przygotować na sytuacje wymagające udzielenia pomocy do czasu przybycia służb ratunkowych.
Park nad Ochnią ponownie stał się centrum sportowych emocji w Kutnie. Dziś (20.06.) ruszył Projekt Plaża, a w ramach niego turniej siatkówki plażowej. Miasto rozwija kolejne dziedziny aktywności sportowej, a zainteresowanie tą letnią dyscypliną wyraźnie wzrasta.
Dziś (19.06.) w godzinach popołudniowych w miejscowości Rybie (gm. Krzyżanów) doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwa samochody osobowe.
Biskup Łowicki ogłosił zmiany personalne w Diecezji Łowickiej. Dekrety wejdą w życie 1 lipca 2026 roku. Wśród nominacji i przeniesień znalazły się także parafie z terenu powiatów kutnowskiego i łęczyckiego.
W gminie Piątek zakończyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, ale organizatorzy już przygotowują kolejne propozycje dla mieszkańców. W najbliższych tygodniach nie zabraknie okazji do wspólnego świętowania, zabawy na świeżym powietrzu i kreatywnego spędzania wakacji.
Historia to nie tylko daty i nazwiska, ale także pamięć przekazywana kolejnym pokoleniom. W Kutnie odbyły się uroczystości, które zgromadziły przedstawicieli samorządu, instytucji oraz młodzież, przypominając o ważnym fragmencie dziejów Polski i regionu.