Polecamy

Zamknij
Noc Świętojańska zbliża się wielkimi krokami w gminie Kutno. To wydarzenie od lat przyciąga miłośników tradycji ludowych, rodzinne grono uczestników oraz wszystkich tych, którzy chcą choć na chwilę przenieść się do świata dawnych słowiańskich obrzędów.
Prace remontowe w nowej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku nabierają tempa. Z każdym dniem przestrzeń przy ul. Stodolnianej 6 coraz bardziej zmienia się w miejsce, które już wkrótce będzie służyć mieszkańcom gminy Piątek.
Wraz z początkiem sezonu wakacyjnych wyjazdów na drogach przybywa kierowców, rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. To czas, gdy szczególnego znaczenia nabierają przepisy i codzienne nawyki, które mogą przesądzić o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu.
Muzyka, społeczne zaangażowanie i otwartość na wspólne działania połączą mieszkańców Kutna podczas wyjątkowego wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że każdy gest wsparcia ma znaczenie, a inicjatywa ma integrować ludzi wokół ważnego celu.
Były liczby, podsumowania i wielogodzinna dyskusja o kierunku rozwoju miasta. Podczas jednej z najważniejszych sesji w roku kutnowscy radni ocenili działania samorządu i podjęli decyzje, które zamykają kolejny etap miejskiej polityki.
Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście latem już niedługo zostanie oficjalnie otwarte. Co roku obiekt przyciąga tysiące mieszkańców szukających ochłody i aktywnego wypoczynku.
To historia ludzi, którzy od pokoleń są gotowi nieść pomoc i budować lokalną wspólnotę. Jubileusz jednej z jednostek w regionie stał się okazją do wspomnień, podsumowań i spojrzenia w przyszłość.
Ważna informacja dla mieszkańców naszego regionu. Urząd Miasta Kutno poinformował, że w tym tygodniu zawyją sygnały dźwiękowe. Jest konkretny powód.
Cztery szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski, otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektów związanych z edukacją ekologiczną. Łączna kwota pozyskanego wsparcia wynosi 229 377 zł.
Wyjątkowy jubileusz obchodzili w minioną sobotę Państwo Barbara i Paweł, którzy w Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Gmina Dąbrowice nie zwalnia tempa z budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. O przebiegu prac poinformowała na swoich social mediach burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie przygotował wakacyjną propozycję dla młodych miłośników aktywnego wypoczynku. Oprócz sportowej rywalizacji na najlepszych uczestników czekają ciekawe nagrody, które zostaną wręczone na zakończenie cyklu spotkań.
"Jak pszczoły do ula", miejmy nadzieję, że tak mieszkańcy Witoni zbiorą się na niezwykłym wydarzeniu w regionie. Miłośnicy miodu, lokalnych tradycji i dobrej zabawy już mogą rezerwować czas. Już za chwilę odbędzie się jubileuszowe 15. Święto Miodu "Jak pszczoły do ula", połączone z obchodami 70-lecia powstania Koła Pszczelarzy w Powiecie Łęczyckim oraz 23. Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.
Gołębiew Stary wzbogacił się o nową "Strefę relaksu". Dzięki temu mieszkańcy mogą w spokoju i w pobliżu swoich domostw wypocząć oraz korzystać z rekreacyjnych dogodności. To duży grant sołecki zrealizowany przez Gminę Kutno dzięki inicjatywie i projektowi Pana Sołtysa Konrada Orzelskiego.
Młodzi baseballiści MKS Stal Kutno wywalczyli srebrne medale Mistrzostw Polski U15, które w dniach 19–21 czerwca odbyły się w Kutnie. Gospodarze turnieju przez cały weekend prezentowali wysoki poziom sportowy i po serii udanych występów zameldowali się w finale krajowego czempionatu.