Zamknij

Policja ostrzega: oszuści podszywają się pod pracowników banku

13:44, 30.01.2024 Tomasz Graczewski / KPP w Łęczycy Aktualizacja: 13:45, 30.01.2024
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Policjanci przestrzegają przed oszustwami metodą 'na pracownika banku'. Do dwóch wyłudzeń pieniędzy tym sposobem doszło minionej doby na terenie powiatu łęczyckiego. 

Jak przekazał asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji, oszuści podszywali się pod pracowników banku i w ten sposób, wykradali pieniądze od mieszkańców regionu.

Oszuści wciąż są aktywni i stosują rożne metody, aby pozbawić swoje ofiary oszczędności. Tylko minionej doby policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o dwóch oszustwach na pracownika banku. Przestępcy dzwonili do ofiary i informowali, że są pracownikami banku do spraw bezpieczeństwa. Jeden stwierdził, że otrzymał sygnał, że ktoś właśnie próbował włamać się nam na konto, a kolejny informował, że skradziono nasze dane i został zaciągnięty kredyt. Przekonując, że środki pieniężna są zagrożone udzielali wskazówek, które doprowadziła do uzyskania kodów blik i zaciągnięcia pożyczki, a następnie wpłaty pieniędzy na inne konto. Jak się okazało wskazówki przekazywali oszuści, którzy wyciągnęli z kont ofiar ich oszczędności.

Policjanci apelują o zachowywanie szczególnej ostrożności. Przypominają też, że prawdziwi pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu czy hasła do konta. 
 

(Tomasz Graczewski / KPP w Łęczycy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%