Zamknij

Akcja 'Zostań Świętym Mikołajem' - trwa zbiórka artykułów, które trafią do dzieci i seniorów

14:08, 20.11.2023 Weronika Bartczak Aktualizacja: 16:17, 22.11.2023
Skomentuj

W Kutnie po raz kolejny organizowana jest akcja 'Zostań Świętym Mikołajem'. Tym razem akcja zostanie skierowana do dzieci z kutnowskiego Oddziału Pediatrycznego i Seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Koordynatorka akcji Paulina Bednarek podejmuje się inicjatywy po raz kolejny. Zapytaliśmy ją o początki i pomysł na działania:

Pierwsza akcja była zorganizowana tak z pomysłów. Organizowaliśmy zbiórkę na Cztery Łapy, zbieraliśmy poduszki, karmę i stwierdziliśmy, że jeszcze komuś chcemy pomóc. Spróbowaliśmy z naszym oddziałem pediatrycznym i udało się. Wtedy była jeszcze pandemia, więc myśleliśmy, że będzie ciężko ale jakoś się udało.

- mówi organizatorka Paulina Bednarek.

W ramach akcji prowadzona jest zbiórka słodyczy czy artykułów papierniczych i higieny osobistej.

Są to artykuły higieniczne dla seniorów takiej jak podkłady na łóżko, pampersy czy chusteczki, ręczniki kuchenne. Mogą to też być artykuły higieniczne dla dzieci, właśnie też pampersy, bo są także maluszki, chusteczki, także podkłady. Ewentualnie książeczki, kolorowanki, kredki, mazaki, wszystko co możemy spakować do toreb i przekazać dzieciom. Artykuły można przekazywać do Praliny Sweets & Balloons przy ul. Królewskiej 16 w Kutnie, gdzie jest nasza wolontariuszka Gabrysia. Można także ewentualnie kontaktować się ze mną, mogę odebrać artykuły osobiście ze szkół czy po prostu ktoś może to przywieźć do mnie, a później wszystko przekazujemy w szpitalu.

Zebrane artykuły zostaną przekazane na oddział w dzień Mikołajek, 6 grudnia.

Zbiórka trwa do 26 listopada.

fot. organizatorka

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%