Zamknij

Zarządzanie kryzysowe w praktyce - jak wojsko i samorządy przygotowują się na kryzys? [ZDJĘCIA]

Weronika OlejniczakWeronika Olejniczak 12:22, 02.04.2025 Aktualizacja: 08:36, 03.04.2025
Skomentuj

W Kutnie odbywają się dziś (02.04.) ćwiczenia poświęcone reagowaniu kryzysowemu. Spotkanie organizuje 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

[FOTORELACJANOWA]1203[/FOTORELACJANOWA]

W ramach warsztatów przewidziano wykład dotyczący działań antykryzysowych w województwie łódzkim oraz część pokazowa/praktyczna.

Warsztaty te mają na celu zaprezentowanie współdziałania Wojsk Obrony Terytorialnej z władzami lokalnymi w sytuacjach kryzysowych.

Celem dzisiejszych warsztatów i ćwiczenia jest pokaz działania i współpraca przede wszystkim z samorządami lokalnymi poziomu gminy i powiatu. W dniu dzisiejszym mamy siedem powiatów okolicznych z Kutna, na których działa 92. Batalion Lekkiej Piechoty oraz przedstawicieli gmin. I w części teoretycznej, rozpoczęciu zajęć przedstawimy możliwości Wojsk Obrony Terytorialnej, możliwości batalionu, możliwości 9. Łódzkiej Brygady w zakresie działania w systemie zarządzania kryzysowego. Przedstawimy procedury obowiązujące do użycia wojska w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz też taką częścią jest po prostu poznanie się bliżej, przedstawicieli dowódcy batalionu, przedstawicieli sztabu batalionu z lokalnymi środowiskami, władzami, które zajmują się zarządzaniem kryzysowym w gminie i w powiatach.

- mówi płk Sławomir Miazga, dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości sprzętowe i umiejętności związane z zarządzaniem kryzysowym.

W moim rejonie odpowiedzialności jest 7 starostw i 50 gmin. Za ten teren jestem odpowiedzialny pod względem zarządzania kryzysowego, czyli udzielenia wszelakiej pomocy, jeżeli zdarzyłaby się jakaś sytuacja kryzysowa na terenie, za który odpowiadam. W dniu dzisiejszym spotykamy się dlatego z samorządowcami, żeby im pokazać, czym dysponujemy, w jakich realiach, w jaki sposób możemy im pomagać, ale przede wszystkim nawiązać i skrócić nasze relacje, wymienić się danymi, wymienić się telefonami. 

- mówi płk Paweł Zientara, dowódca 92. Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. 

W warsztatach uczestniczy około 60 przedstawicieli powiatów i gmin którzy zajmują się działaniami przeciwkryzysowymi w województwie łódzkim.

Dla uczestników nie zabraknie także żołnierskiej grochówki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%