Zamknij

Baza rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta. Znamy datę weekendu cudów!

17:12, 21.11.2023 Weronika Bartczak Aktualizacja: 13:05, 22.11.2023
Skomentuj

W powiecie kutnowskim po raz kolejny realizowana  jest inicjatywa Szlachetnej Paczki. W sobotę, 18 listopada, została już uruchomiona baza rodzin.

Do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, zgłosiło się 60 rodzin z czego 10 zostało już włączonych do programu. Ta liczba może jednak jeszcze ulec zmianie, jak wyjaśniała liderka Szlachetnej Paczki w powiecie kutnowskim.

Baza rodzin to jest właśnie cała nasza praca tak naprawdę, bo wolontariusze odwiedzają rodziny, poznają ich historie, potrzeby jakie będą dla rodziny najpilniejsze i wtedy przedstawiają właśnie takie historie na stronie szlachetnapaczka.pl. Każdy z nas może wejść na tę stronę, zapoznać się z historią i ewentualnie wybrać rodzinę jeżeli jest w stanie zapewnić jej 3 kluczowe potrzeby. Dodam jeszcze, że te historie będą pojawiać się w trakcie listopada, a dokładnie do 30 listopada. Jeżeli jakaś rodzina zostanie już wybrana przez darczyńcę to ona automatycznie zniknie nam z systemu. Może się tak zdarzyć, ze darczyńca wchodząc na stronę nie zobaczy jakiejś rodziny, ale wtedy należy poczekać, wchodzić w kolejne dni bo te historie będą napływać z czasem. 

- mówi Justyna Szymańska.

W ramach Szlachetnej Paczki w powiecie kutnowskim działa  13 wolontariuszy.

O ich pracy mówi jeden z wolontariuszy, Marcel Kanas:

Odwiedzamy rodzinę, staramy się poznać dokładną historię, kluczowe potrzeby rodziny po czym tworzymy opis. Taki opis wysyłamy do darczyńcy, jeżeli może on zapewnić rodzinie potrzeby i stworzyć tę paczkę to kontaktujemy się z nim i staramy się żeby ta paczka była jak najlepsza dla rodziny. Następnie już podczas weekendu cudów odwiedzamy rodzinę i wręczamy jej paczkę. Czasami jest łatwiej, czasem trudniej, to zależy indywidualnie od rodziny. 

Weekend cudów w tym roku odbędzie się 16 i 17 grudnia. 

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%