Zamknij

Przed nami II gala łęczyckiego "Prometeusza"

09:02, 13.02.2024 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 15:26, 14.02.2024
Skomentuj Urząd Miejski w Łęczycy Urząd Miejski w Łęczycy

Wkrótce w Łęczycy zostaną rozdane statuetki 'łęczyckiego Prometeusza'. To nagroda, która trafia do osób, firm i instytucji, bezinteresownie działających na rzecz innych ludzi oraz na rzecz samego miasta.

Urząd Miejski w Łęczycy przyjmował wnioski o nadanie tej nagrody do końca stycznia - wyjaśnia burmistrz miasta, Paweł Kulesza.

"Prometeusz" to wydarzenie, którego mamy już drugą edycję. Chcemy podziękować i nagrodzić osoby, które wykazują się niesamowitą empatią, pomagają, i to pomagają bardzo często w sposób niezauważalny. Jest to jedyna okazja, żeby ich pokazać i podziękować. W tym roku wnioski można było zgłaszać do 30 stycznia, natomiast gala przygotowywana jest na 28 lutego. Już dzisiaj mogę zdradzić, że będzie to 13 osób, podmiotów, stowarzyszeń bądź firm.

Część osób wytypowanych do nagrody, odmówiła udziału w wydarzeniu. Paweł Kulesza wyjaśnia, że nie chcieli oni poklasku dla swojej działalności. 

Liczba zgłoszonych była dużo większa. Spotkałem się z taką rzeczą: ludzie, którzy pomagają, są tak skromni, że podziękowali za wręczenie statuetki. Oczywiście, otrzymają od nas podziękowania osobiście, w formie pisemnej, listownej, gratulacji, natomiast nie chcieli brać udziału w tego typu wydarzeniu. To rzecz rzadko dzisiaj spotykana ale piękna. Dziękujemy im w tym miejscu, przede wszystkim tym, którzy nie będą uczestnikami tego wydarzenia, a należą im się wielkie słowa podziękowania.

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 28 lutego w Domu Kultury w Łęczycy.

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%