Zamknij

Bożena Gajewska wśród finalistów nagrody POLIN!

17:35, 16.11.2023 Kinga Sikora Aktualizacja: 11:06, 17.11.2023
Skomentuj zdj. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zdj. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Bożena Gajewska, kutnianka, regionalistka, koordynatorka wielu projektów w naszym mieście (m.in.: „Opracowanie i wydrukowanie albumu z fotografiami (z XX wieku) Kutna i powiatu kutnowskiego.” czy „Byli naszymi sąsiadami - kutnowscy Żydzi"), znalazła się wśród sześciorga finalistów nagrody POLIN, przyznawanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Celem konkursu jest promocja postaw i działań zgodnych z misją muzeum. Laureatami nagrody są społecznicy pielęgnujący pamięć o historii polskich Żydów oraz przyczyniający się do kształtowania wspólnej przyszłości, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Nagrodę POLIN – przyznawaną od 2015 roku – otrzymało dotychczas 8 laureatów, a w finale konkursu znalazło się ponad 50 osób. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła konkursu nominuje, nagradza i wyróżnia osoby lub organizacje, które w ostatnich latach wykazały się ważnym, niezwykłym działaniem, postawą, dziełem czy wystąpieniem o istotnym wpływie na społeczną świadomość historii polskich Żydów oraz na budowanie relacji polsko-żydowskich.

- czytamy na stronie organizatorów. 

Wśród nominowanych, obok Bożeny Gajewskiej, znaleźli się również: Dorota Bida, Małgorzata K. Frąckiewicz, Stowarzyszenie Saga Grybów, Ewa Paul i Mariusz Sokołowski. 

Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Mecenasem konkursu oraz uroczystej Gali jest Jankilevitsch Foundation. Nagrody pieniężne ufundowali Znamienici Darczyńcy Muzeum POLIN – Tomek Ulatowski, Jankilevitsch Foundation oraz Odette and Nimrod S. Ariav Foundation, Ewa Masny-Askanas i Wiktor Askanas oraz anonimowy darczyńca. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe" i współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Gratulujemy wyróżnienia i pozostajemy w oczekiwaniu na finał konkursu, który odbędzie się 5 grudnia w Muzeum POLIN. 

 

źródło: polin.pl

(Kinga Sikora)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%