Zamknij

Miasto Ozorków rozszerza infrastrukturę sportową; powstać ma ścieżka rekreacyjna do miejskiego zalewu

12:36, 17.11.2023 Weronika Bartczak
Skomentuj poglądowe/UM Ozorków poglądowe/UM Ozorków

Miasto Ozorków chce rozszerzyć infrastrukturę sportową. Samorząd ma w planach przebudowę boiska sportowego oraz budowę ścieżki rekreacyjnej. 

Nowy wygląd może zyskać boisko przy ul. Łęczyckiej.

W naszym mieście piłka nożna cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, działa kilka klubów sportowych. Co ważne i co mnie bardzo cieszy, bardzo dużo dzieci uprawia tę dyscyplinę sportu, trenuje piłkę nożną i chodzi o to żeby tym dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki. Stąd też złożyliśmy wniosek o dofinansowanie, mam nadzieję, że uda nam się inwestycję zrealizować. Chcielibyśmy przebudować już istniejące boisko przy ul. Łęczyckiej w Ozorkowie. Chciałbym żeby pojawiła się nowa murawa, żeby całe zaplecze i trybuny również nabrały nowego blasku. Ma to służyć mieszkańcom i naszym dzieciom.

- mówi Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa.

W planach jest także budowa ścieżki pieszo-rowerowej:

Kolejne takie zamierzenie inwestycyjne, które liczę na to, że będzie zrealizowane w najbliższym czasie to budowa ścieżki rekreacyjnej, która połączy nasz park miejski z terenem zalewu. Chciałbym żeby jak najwięcej osób korzystało z tej ścieżki, żeby aktywnie uprawiało niekoniecznie jakieś profesjonalne dyscypliny sportowe, ale żeby zachęcić mieszkańców Ozorkowa do takiego aktywnego spędzania czasu, czy to spacerów, biegania czy jeżdżenia rowerem. Temu ma właśnie służyć ta ścieżka, żeby zmotywować ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Ścieżka będzie przebiegać od. ul. Starzyńskiego, przez ul. Południową, do ul. Kochanowskiego, a następnie do zalewu miejskiego. 

(Weronika Bartczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%