Zamknij

Pożar w Kutnie: poszkodowana została starsza kobieta

09:01, 02.02.2024 Tomasz Graczewski Aktualizacja: 09:28, 02.02.2024
Skomentuj KP PSP w Kutnie KP PSP w Kutnie

Dzisiaj (02.02.) rano w Kutnie doszło do pożaru w bloku przy ul. Skłodowskiej-Curie. W tym zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba - to starsza kobieta, około 80. roku życia.

Strażacy otrzymali zgłoszenie kilka minut po 7:00 - przekazał asp. Krzysztof Orłowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym przekazał informację, że pali się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego, oraz że pięć osób ewakuowało się z budynku. Strażacy od razu przystąpili do działań gaśniczych oraz równolegle do sprawdzania pomieszczeń mieszkania objętego pożarem. W jednym z pomieszczeń, strażacy odnaleźli osobę poszkodowaną - była to przytomna kobieta, około 80 roku życia. Strażacy ewakuowali kobietę poza strefę zagrożenia i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy zajęli się oddymianiem mieszkania oraz klatki schodowej. Przyczyna zagrożenia jest w trakcie ustalania. 

(Tomasz Graczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%