Wiadomości

Zamknij

Bezpiecznie o bezpieczeństwie. Wielki piknik strażacki w gminie Łęczyca

Angelika Błaszczyk Angelika Błaszczyk 08:35, 23.06.2026 Aktualizacja: 08:46, 23.06.2026
Skomentuj Bezpiecznie o bezpieczeństwie. Wielki piknik strażacki w gminie Łęczyca

Edukacja, praktyczne umiejętności i atrakcje dla całych rodzin- już wkrótce mieszkańcy gminy Łęczyca będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które połączy zabawę z tematami ważnymi dla każdego.

28 czerwca na terenie OSP w Jankowie odbędzie się piknik „Bezpiecznie o bezpieczeństwie”. Organizatorzy zapowiadają liczne pokazy, warsztaty i konkursy, a głównym celem wydarzenia będzie edukacja w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Będziemy opowiadali, pokazywali, uczyli jak zachowywać się w trakcie wystąpienia różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji, jak na przykład pożary domowe, sytuacja zatrzymania krążenia i tak dalej. Będą też pokazy i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Będziemy uczyli, jak prawidłowo i bezpiecznie ewakuować się z miejsc zagrożonych” 

zapowiada Łukasz Wasiak z OSP Topola Królewska 

Jak podkreślają druhowie z OSP Topola Królewska, będzie to największe tego typu przedsięwzięcie, jakie do tej pory przygotowali. Wcześniejsze akcje odbywały się głównie na terenach szkół i przedszkoli. Tym razem skala wydarzenia ma być znacznie większa.

Podczas pikniku nie zabraknie również tematów związanych z bezpieczeństwem na drogach. Zaplanowano pokaz ratownictwa technicznego z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Będzie pokazane, w jaki sposób jest taka akcja przeprowadzana, w jaki sposób strażacy próbują ratować poszkodowanego w trakcie wypadku drogowego, więc będzie rozcinanie, będzie wyciąganie z samochodu

mówi Łukasz Wasiak.

Na uczestników czekać będą także symulatory zderzenia i dachowania, stoiska edukacyjne oraz prezentacje dotyczące korzystania z urządzeń AED i czujek dymu oraz czadu.

W wydarzeniu mają uczestniczyć jednostki straży pożarnej z powiatów łęczyckiego i kutnowskiego, a także formacje z innych części województwa. Organizatorzy liczą również na obecność grup specjalistycznych, w tym ratowników wysokościowych i przewodników psów ratowniczych. Łącznie na miejscu ma pojawić się około 30 pojazdów służb.

Na terenie gminy naprawdę dość dawno nie było takiej imprezy. To są fajne imprezy integracyjne. Jestem zwolennikiem takiej pomocy i chciałem, żeby coś właśnie się na tej gminie ciekawego wydarzyło. Jak to się mówi, najlepiej uczyć poprzez zabawę 

- podkreśla Paweł Biniek.

Piknik „Bezpiecznie o bezpieczeństwie” rozpocznie się 28 czerwca o godz. 12:00 na terenie OSP w Jankowie. Organizatorzy zapewniają, że wszystkie atrakcje, w tym dmuchańce i animacje dla najmłodszych, będą dostępne bezpłatnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%