Setki uczestników, letnia pogoda i wspólna pasja do dwóch kółek. Przed piątym rajdem rowerowym Radia Q organizatorzy i służby przypominają, że udana wyprawa zaczyna się od odpowiedniego przygotowania i odpowiedzialnych decyzji.
Już jutro uczestnicy V Rajdu Rowerowego Radia Q wyruszą z Zielonej Osi Miasta w Kutnie i przez okoliczne miejscowości dotrą do Leszczynka, gdzie zaplanowano wspólny odpoczynek i zabawę. Tegoroczna edycja cieszy się rekordowym zainteresowaniem, dlatego szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo na trasie.
Jak co roku przejazd będą zabezpieczać funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Straż Miejska oraz strażacy z OSP. Mundurowi będą czasowo wstrzymywać ruch, umożliwiając bezpieczny przejazd uczestników.
Aspirant sztabowy Jacek Czerniawski z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kutnie przypomina, że rajd ma charakter rekreacyjny.
Zwracam się tutaj do wszystkich uczestników rajdu przede wszystkim o zachowanie bezpieczeństwa, o dostosowanie prędkości jazdy. Przypominam, że jest to rajd rekreacyjny, a nie wyścig. Prosiłbym o zachowanie bezpiecznych odstępów pomiędzy uczestnikami rajdu
- podkreśla policjant.
Szczególną uwagę organizatorzy i policjanci zwracają na najmłodszych uczestników. Od 3 czerwca obowiązują przepisy, zgodnie z którymi dzieci do 16. roku życia mają obowiązek jazdy w kasku ochronnym. Funkcjonariusze zachęcają jednak, by z kasków korzystali wszyscy, niezależnie od wieku.
Policja przypomina również o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się jednośladami. Wśród najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych wymieniane są m.in. nieustąpienie pierwszeństwa, nadmierna prędkość, korzystanie z telefonu podczas jazdy czy brak elementów odblaskowych po zmroku.
Miejmy oczy dookoła głowy. Prosiłbym o przestrzeganie zasad i stosowanie się do poleceń organizatora. Przede wszystkim dbajmy o siebie nawzajem. Traktujmy ten dzień rajdu jako naprawdę świetną zabawę, bezpieczną przede wszystkim, żeby cało i zdrowo dojechać do mety i tam wspólnie z rodziną, wspólnie ze znajomymi spędzić ten wspaniały dzień
- apeluje aspirant sztabowy Jacek Czerniawski.
Organizatorzy przypominają również o zabraniu wody, ochronie przed słońcem i dostosowaniu tempa jazdy do własnych możliwości. W sobotę liczyć ma się nie rywalizacja, ale bezpiecznie spędzony czas na rowerowym szlaku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz