Muzyka, społeczne zaangażowanie i otwartość na wspólne działania połączą mieszkańców Kutna podczas wyjątkowego wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że każdy gest wsparcia ma znaczenie, a inicjatywa ma integrować ludzi wokół ważnego celu.
Już 26 czerwca o godz. 19:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Bartosz Kisielewski z zespołu Xedom.
Chciał się dołączyć do akcji pomocy szkole i jesteśmy za to wdzięczni, podobnie zresztą jak jestem wdzięczna wszystkim, którzy do tej pory nam w jakikolwiek sposób pomagają. Dziękuję bardzo za wsparcie panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom Domu Kultury, dzięki którym może się ten koncert odbyć
- mówi Elżbieta Jałowska, dyrektor placówki.
Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rozbudowę ośrodka. Jak podkreśla dyrektor, potrzeby są coraz większe, a liczba uczniów stale rośnie.
Wspólnie chcemy wybudować przestrzeń dla dzieci, dla nauki, dla rozwoju, czyli dobudować budynek. Dziś już tych dzieci jest naprawdę ponad 206 osób. Aż boję się powiedzieć, co się stanie za miesiąc czy za dwa, ponieważ ta przestrzeń nam się bardzo kurczy
- podkreśla Elżbieta Jałowska.
Szkoła funkcjonuje w budynkach liczących już 66 lat. Najbardziej potrzebna jest dodatkowa przestrzeń dla najmłodszych uczniów oraz rozwój szkoły branżowej, która umożliwia młodzieży zdobywanie kwalifikacji zawodowych.
W programie koncertu wystąpią zespoły Xadom i Saletra. Wstęp na wydarzenie będzie możliwy po zakupie cegiełki o wartości 50 zł. Można ją nabyć także bez uczestnictwa w koncercie.
Placówkę można wspierać również poprzez trwającą aukcję internetową, wpłaty na konto komitetu czy różne oddolne inicjatywy. W akcję zaangażowali się również sami uczniowie.
Nasza młodzież podjęła wspaniałą akcję- zbiera i sprzedaje butelki plastikowe. Inicjatywa dzieci jest wspaniała, ponieważ one też chcą pokazać, że chcą mieć wkład w budowę nowego budynku
- zaznacza dyrektor ośrodka.
Organizatorzy podkreślają, że koncert jest otwarty dla wszystkich. Ma być nie tylko okazją do pomocy, ale również do wspólnego spędzenia czasu i budowania wzajemnej życzliwości.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz