Wiadomości

Zamknij

I LO w Kutnie podsumowało rok szkolny. Przed szkołą ambitne wakacyjne plany

Angelika Błaszczyk Angelika Błaszczyk 11:31, 26.06.2026 Aktualizacja: 11:48, 26.06.2026
Skomentuj I LO w Kutnie podsumowało rok szkolny. Przed szkołą ambitne wakacyjne plany

Za uczniami miesiące nauki, wyzwań i nowych doświadczeń. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie zakończenie roku szkolnego stało się nie tylko okazją do podsumowań, ale również do spojrzenia w przyszłość.

Rok szkolny w „Dąbrowszczaku” dobiegł końca. Jak podkreśla dyrektor szkoły Edyta Gustowska, był to bardzo udany czas, naznaczony wysokimi wynikami uczniów i realizacją wielu przedsięwzięć.

To był bardzo dobry rok, nie tylko ze względu na osiągnięcia młodzieży, ale również dzięki projektom, które udało się pozyskać. Nie zamierzamy odpoczywać przez całe wakacje. Przed nami budowa altany, starania o pracownię ekologiczną i pracownię VR oraz prace przy elewacji budynku. Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko i chcemy ten rozwój konsekwentnie kontynuować 

- mówi dyrektor Edyta Gustowska.

Szkoła cieszy się także ogromnym zainteresowaniem kandydatów. Na ten moment do I LO zgłosiło się już 232 chętnych, co jest jednym z najlepszych wyników w historii placówki.

Pierwszy rok nauki w liceum podsumował Janek Konieczny, uczeń klasy pierwszej. Jak przyznaje, wejście w nowy etap edukacji wymagało sporego wysiłku.

W niektórych przypadkach było naprawdę trudno. Skupiałem się głównie na przedmiotach rozszerzonych, ale jednocześnie starałem się utrzymać dobry poziom ze wszystkich przedmiotów. Przeskok między szkołą podstawową a liceum jest wyraźny. Jest trudniej, ale jednocześnie relacje między nauczycielami i uczniami są bardziej profesjonalne. To motywuje do pracy i daje poczucie, że wchodzi się na kolejny etap edukacji 

- podkreśla licealista.

Miniony rok dobrze wspominają także pierwszoklasistki Marysia i Julka.

To był bardzo fajny rok. Było dużo śmiechu, zabawy i nauki, ale wcale nie okazało się tak ciężko, jak wcześniej słyszałyśmy. Poznałyśmy mnóstwo nowych osób i mogłyśmy uczestniczyć w wielu wyjazdach. Najbardziej zapamiętamy tygodniową wycieczkę do Słowenii i Chorwacji oraz wyjazd integracyjny na początku roku, dzięki któremu szybko się poznaliśmy i stworzyliśmy zgraną klasę 

- mówiły uczennice.

Podczas zakończenia roku obecny był również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego - Artur Gierula.

Przede wszystkim gratuluję uczniom, bo za nimi dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. Teraz jest czas na odpoczynek, ale chciałbym życzyć wszystkim bezpiecznych wakacji. Bądźcie grzeczni, słuchajcie rodziców i korzystajcie z wyobraźni. Mam nadzieję, że po wakacjach wszyscy spotkamy się ponownie

- mówi Artur Gierula.

Przed uczniami dwa miesiące odpoczynku, podróży i ładowania baterii przed kolejnymi wyzwaniami. W murach „Dąbrowszczaka” wakacyjna cisza nie potrwa jednak długo, bo szkoła już przygotowuje się do następnego roku szkolnego.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy słonecznych, spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%