Wiadomości

Zamknij

Studenci ANSGK i żołnierze WOT wspólnie ćwiczyli medycynę pola walki

Angelika Błaszczyk Angelika Błaszczyk 08:40, 24.06.2026 Aktualizacja: 08:43, 24.06.2026
Skomentuj Studenci ANSGK i żołnierze WOT wspólnie ćwiczyli medycynę pola walki Zbigniew Bartosiak

Praktyczne szkolenia, współpraca różnych środowisk i zdobywanie doświadczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych - to elementy, które coraz częściej stają się ważnym uzupełnieniem tradycyjnej edukacji.

20 czerwca 2026 roku w Łodzi odbyły się wspólne ćwiczenia terenowe studentów Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie oraz żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W przedsięwzięciu uczestniczyło 40 studentów kierunków: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz bezpieczeństwo narodowe.

Zajęcia prowadzone były w warunkach terenowych pod nadzorem wojskowych ratowników medycznych. Ich celem było doskonalenie praktycznych umiejętności związanych z medycyną pola walki. Studenci ćwiczyli procedury działania w strefie niebezpiecznej, poznawali elementy taktyki ratowniczej oraz uczyli się zabezpieczania miejsca zdarzenia.

Program obejmował także opatrywanie ran i ewakuację osoby poszkodowanej. Dzięki temu uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w warunkach wymagających szybkiego podejmowania decyzji i współpracy zespołowej.

Podczas przerwy studenci i żołnierze posilili się tradycyjną żołnierską grochówką. Było to już trzecie wspólne szkolenie realizowane przez ANSGK w Kutnie i 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej. W poprzednich latach ćwiczenia odbywały się nad Zalewem Sulejowskim.

Współpraca prowadzona jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy uczelnią a 9 ŁBOT. Jej celem jest jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do prowadzenia działań ratowniczych w warunkach polowych, a także wzmacnianie odporności społecznej i gotowości do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Kutnowska akademia stawia również na rozwijanie praktycznych kompetencji studentów poprzez dodatkowe inicjatywy szkoleniowe. Jednym z przykładów jest funkcjonujące na uczelni laboratorium szkolno-treningowe systemu zarządzania kryzysowego „Jaśmin”. Certyfikaty potwierdzające umiejętności związane z obsługą systemu zostały wręczone studentom przez rektora uczelni 13 czerwca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tukutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%